browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Capitaine Florent Castaignede, Reserve Police Agency

Posted by on Červen 26, 2011

“Co o mně chceš vědět? A proč? Já nejsem tak zajímavý. No, jestli na tom trváš, tak mi dej jednu tu cigaretu. Díky, příteli. Á, Gauloise! Chuť domova, co?

Jmenuji se Castaignede, ale říkej mi Luc. Pocházím z Normandie, takové městečko jménem Carentan. Á! Tys o něm slyšel, ne? Proslavilo se během války, bylo tam kolem spousta bojů. Já jsem byl vysoko nad tím vším. Svobodné francouzské letectvo, pilotoval jsem Spitfiry, sestřelil sedm Messerschmittů a Focke Wulfů. A ještě pár bombardérů, ale ty byly moc jednoduché. Á, létání miluji!

No, do tohohle jsem spadl trochu po hlavě. Byl jsem na lodi zpátky do Anglie, když náklad udělal něco opravdu divného. Vážně divného. Potom už jsem nikdy nebyl, co jsem býval dřív. Ještě se chvěju, jen si na to vzpomenu.

Ale miluji létání! Miluji ten pocit, když jsi ve vzduchu, vidíš nepřítele v zaměřovači, cítíš tep kanonu! Ó ano, nad létání není!

Ach, kdybych se tak mohl vrátit k tomu prostému životu! Když jsi věděl s kým se máš vypořádat, když to byl čestný boj na modré obloze. Ty piloty od Luftwaffe jsem měl v úctě, to mi věř. Byli to dobří muži; naše válka byla čestná. Ale víš, koho nesnáším? Politiky, zatracené politiky. Pořád intrikují, klamou, nevěřím je a vůbec je nemůžu vystát.

 

Och, tys už dojedl? Tak dobrá, rád jsem tě poznal. Mohl si mi dát další cigaretu, než půjdeš? Ach,velice laskav!”

 

Comments are closed.