browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Hra

Berlín 1950. Ještě před pěti lety hlavní město nacistické říše, nyní rozdělené mezi vítězné mocnosti. Ale pod povrchem, v kanálech, bunkrech, kryptách a laboratořích, lze stále nalézt pozůstatky výzkumu, který byl před světem skryt. A právě pro účely jeho odhalení byla vytvořena agentura RPA, složená ze zástupců čtyř spojeneckých národů.

Cold City je o důvěře, loajalitě a plíživé atmosféře počátku studené války. Celá hra se bude odehrávat na pozadí akčního lovu monster v kulisách nacistického okultního výzkumu. Hráči se v roli agentů mezinárodní agentury vydají do ulic Brna, představujících poválečný Berlín. Tam, v opuštěných továrnách, zatopených bunkrech a dalších místech, možná zjistí, že smrtonosnější než pokusný objekt z projektu Wehrwolf07 může být strach, konspirace a zrada.

Termín: 21.-23.10. 2011

Počet hráčů: 12 (3 týmy po čtyřech lidech)

Formát: Víkendová městská hra v Brně a nejbližším okolí. Časový rámec je stanoven od páteční až do sobotní noci. Hra bude rozdělena do bloků (noc, dopoledne, odpoledne…), mezi kterými budou mít hráči možnost navzájem interagovat v připraveném zázemí. V rámci misí budou jednotlivé týmy provádět průzkum temných míst Brna/Berlína, kde budou konfrontováni s hrůzami nacistického okultního výzkumu. Jako základního prvku pro řešení konfliktních situací bude použito paintballových zbraní.

Žánr: Základní námět a zasazení larpu Cold City jsou inspirovány stejnojmenným RPG. Důležitým prvkem je střet zájmů agentury RPA a jednotlivých spojeneckých mocností, které své zájmy prosazují pomocí jednotlivých agentů – hráčských postav. Důraz bude kladen především na nutnost kooperace v rámci týmu agentury, ve hře je však také snaha národností prosadit svou.

Hráč: Dospělý člověk, který se nebojí adrenalinu, akce a rozhodování ovlivňující osud vlastní i osudy druhých v mrazivé atmosféře studené války. Ve hře budou tři skupiny o čtyřech hráčích, po jednom z každé národnosti. Je zásadní, aby si skupina byla schopná opatřit vlastní vozidlo.

Přihlašování: Otevřené, po skupinách tří lidí (tým tvořící jednu národnost), ze kterých následně vybereme jednotlivé týmy agentury. Přednost při výběru budou mít předem domluvené a sehrané trojice, které se budou hlásit za jednotlivé národnosti. Přihlášky posílejte na email coldcity.larp@gmail.com. V přihlášce uveďte jména a kontaktní informace (e-mail) každého člena z trojice. Na tyto mailové adresy pak rozešleme žádosti o další informace, nejspíše v podobě dotazníku.

Účastnický poplatek: 1500,-/os

Disclaimer

Hra nepodporuje ani nepropaguje nacistickou ideologii. Příslušné symboly jsou ve hře a v informačních materiálech použity pouze pro dokreslení prostředí, ve kterém se hra odehrává, a to stejným způsobem, jakým se užívají i v jiných médiích (film, literatura, comics).